Ako na to? Sledovanie sťahovania pdf súborov v Google Analytics

0


Viacerí sa nás pýtate, ako sledovať sťahovanie pdf súborov v prostredí Google Analytics, preto prinášame tento krátky návod.

Máte e-book, manuál, cenník, či nejaký iný pdf súbor, ktorého sťahovanie by ste chceli sledovať v prostredí Google Analytics? Dá sa to urobiť pomerne jednoducho. Stačí vložiť jeden krátky kód do url adresy daného súbora (sledovaciu značku on_click).

Príklad:

Na stránke máte linku na e-book: "Stiahnite si náš e-book". Linka smeruje na stránku
www.mojastranka.sk/ebook a vyzerá nejak takto: <a href=”www.mojastranka.sk/ebook”>

Linku upravíte nasledovne: <a href=”www.mojastranka.sk/ebook”  target=”_blank” onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Subor', 'Stiahnutie', 'Stiahnutie-ebook']);">

Nezabudnite!

  • parameter "target="_blank" (žltým). Sťahovaný súbor sa tak otvorí v novom okne. Inak by bolo potrebné sledovať túto udalosť iným, trochu zložitejším spôsobom.
  • parametre označené zeleným slúžia na sledovanie samotnej udalosti a je potrebné dodržať danú syntax
  • slová označené fialovou sa zobrazia v prehľadoch udalostí Google Analytics a môžete si ich prispôsobiť podľa potreby, aby ste sa v prehľadoch vyznali a popisujú nasledovné (Kategória, Akcia, Popisok) v danom poradí.
Veríme, že vám tento článok pomôže pri sledovaní sťahovaní vašich súborov. Existujú aj ďalšie, trochu zložitejšie spôsoby, ale tento je spolahlivý a jednoducho nastaviteľný.

Ak máte nejaké pripomienky. Neváhajte ich napísať. Ak by mohol článok pomôcť aj Vašim známym, nazdieľajte im ho.

Teším sa na vás nabudúce