Sledovanie návštevnosti z externých zdrojov

0

Platíte si internetové reklamné kampane? Rozposielate e-mailom novinky? Píšete príspevky na facebook? Viete, čo z toho vám reálne prináša osoh?

Dá sa to zistiť ak využívate nástroj Google Analytics a všetky externé linky smerujúce na váš web označíte sledovacími značkami UTM.

Ako na to pri reklamách cez Google AdWords? 

Stačí, ak v účte AdWords v časti nastavenia zapnete možnosť automatického označovania url adries reklám a prepojíte účty AdWords a Analytics. Následne budete v Google Analytics vidieť, ako sa ľudia chovajú na vašom webe po príchode z jednotlivých kampaní/reklamných skupín/kľúčových slov/reklám a ktorá sa ako vypláca.

Ako na to pri ostatných zdrojoch návštevnosti?

Napr. si platíte 2 reklamné bannery na stránkach noviny.sk. Neviete, ktorý ako funguje a ktorý sa vám opláca. V Google Analytics vidíte iba celkovú návštevnosť z webu noviny.sk. Označte linky v týchto banneroch UTM značkami a budete vidieť prínos každého z nich samostatne. Toto platí pre akúkoľvek linku smerujúcu na váš web z e-mailu, facebook príspevku atď.

Na označenie liniek môžete využiť nástroj URL builder od Googlu, alebo našu online tabuľku, kde môžete jednoducho naraz označiť aj viaceré linky.

Následne budete v Google Analytics vidieť odkiaľ k vám prišli a cez ktorú konkrétnu linku. Budete si tak vedieť vyhodnotiť, čo má pre vás aký význam.

Zaujala vás táto téma? Nechajte nám odkaz, alebo sa nám ozvite na podpora@zelenypes.sk