Ako udeliť prístup do Google Analytics

0

Vyhnite sa rozdávaniu prístupového mena a hesla do účtu Google Analytics medzi Vašimi kolegami, admini či marketingovými agentúrami. Udeľte im jednoducho prístup, ktorý viete kedykoľvek zrušiť, obmedziť či rozšíriť a zároveň si chráňte svoje prihlasovacie údaje.

Prístup do Google Analytics v troch krokoch

 
Nazdieľať prístup do účtu Google Analytics je naozaj jednoduché a patrí to k základným úlohám, ktoré by mal vedieť vlastník webu alebo e-shopu. 

Tento postup však klientom často vysvetľujeme v mailoch či telefonicky, preto sme pripravili krátky 3-krokový návod ako na to. 


1. krok

Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics na nasledovnej linke.

2. krok

V hornej časti vyberte kartu Správca. Podľa toho, či chcete pridať používateľa na úrovni Účtu, Vlastníctva alebo Zobrazenia kliknite na položku Správa používateľov.

  • Ak chcete vedieť základné rozdiely medzi prístupom na rôznych úrovniach, stiahnite si prezentáciu na konci článku.

*** Ak dávate prístup do Google Analytics našej agentúre Zelenypes.sk, zvoľte Správa používateľov v stĺpci Vlastníctvo.

3. krok

V sekcii Pridať povolenia pre: zadajte e-mailovú adresu používateľa, označte zvolené povolenia a tiež možnosť Upozorniť tohto používateľa e-mailom. Na záver potvrďte kliknutím na tlačidlo Pridať.

*** Ak dávate prístup do Google Analytics našej agentúre Zelenypes.sk, zvoľte všetky štyri povolenia.


TIP pre Vás: prístupy do účtu Google Analytics nechávajte len ľuďom, ktorí s účtom naozaj pracujú. Môže sa stať, že nezrušíte prístup napríklad bývalému kolegovi, ktorý prešiel ku konkurencii a sleduje si Vaše marketingové aktivity aj ďalej.

Chcete vedieť ešte viac?

Stiahnite si prezentáciu a dozviete sa napr. aj o jednotlivých úrovniach účtu.

Stiahnuť prezentáciu
hidden_right_sidebar