E-mail marketing vs. Marketingová automatizácia

0

Najdôležitejšia zmena v online marketingu, ktorú potrebujete urobiť v roku 2016 

(e-mail marketing vs. marketingová automatizácia)

E-mail marketing dnešnej doby a budúcnosti potrebuje marketingovú automatizáciu, aby prežil. Rozposielanie klasických newslettrov s našou ponukou už na našich klientov nefunguje. Ľudia očakávajú vysoko relevantný, personalizovaný obsah v správnom čase. Čo to znamená pre marketérov?

Marketingová automatizácia v e-mail marketingu

  • Automatizácia marketingu sú aktivity, ktoré prispôsobia náš odkaz nášmu cieľovému publiku. Jeho demografii, záujmom, zvyklostiam, preferenciám a súčasnej situácii. Dynamicky a automatizovane.
  • V e-mail marketingu pritom nejde iba kozmetické prispôsobenie ako napr. personalizované oslovenie daného človeka a posielanie e-mailu v určitom čase.
  • Ideme oveľa hlbšie. Podstatný je obsah. Prostredníctvom e-mail marketingovej automatizácie dynamicky prispôsobujeme, čo, kedy, komu a prečo pošleme. Komunikácia systémom 1:1.

Ako funguje marketingová automatizácia?

V prvom rade musíme poznať našich návštevníkov. Nie však na agregovanej úrovni (analytika, ktorú nám ponúkajú bežné web analytické nástroje ako napr. Google Analytics ).
Potrebujeme vedieť preferencie a záujmy konkrétnych jednotlivých ľudí. Slúžia na to špecializované marketingové systémy ako napr. SALESmanago.

Čo ponúka marketingová automatizácia?

  • Ste e-shop a zákazník navštívi stránky s rôznymi produktmi: mobilný telefón XY, laptop značky Z a tašky na laptopy, Nič však nekúpi.
  • Máte ho vo svojom automatizovanom marketingovom systéme a ten mu následne automaticky pripraví a odošle e-mail s danými produktami a pripomenie mu napr. výhodné ceny, ak nakúpi do 1 dňa.
  • Nebudeme mu posielať iba všeobecný newsletter so všetkými produktami, ktoré sme si my vybrali a myslíme si, že by teraz o ne ľudia mohli mať záujem.

Čo nám prináša takéto riešenie?

  1. Získavame vysokú relevantnosť našej komunikácie. Komunikujeme s konkrétnym človekom a hovoríme mu presne to, čo ho zaujíma a vtedy, kedy o to má záujem.
  2. Tým pádom ľudia viac naše e-maily čítajú, preklikávajú na náš web a samozrejme viac nakupujú. Zvyšujeme tak celkovú návratnosť investícií našich marketingových aktivít.
  3. Zároveň dostávame našu komunikáciu na úplne iný level a pritom šetríme náklady na pracovnú silu. Komunikujeme systémom 1:1 a plne automatizovane. Jednak by sme to manuálne ani nedokázali a jednak na celkovú komunikáciu nepotrebujeme toľko pracovníkov, ktorí sa môžu venovať iným veciam.

Chcete aj vy prepnúť na zmysluplný e-mail marketing? Rezervujte si bezplatnú úvodnú konzultáciu a zistite, ako by mohla marketingová automatizácia pomôcť práve vášmu biznisu.