Umelá počítačová inteligencia je už realitou

0

Google Asistent posúva svet umelej počítačovej inteligencie o skok dopredu
Umelá inteligencia počítačov už nie je iba súčasťou filmov, ale aj nášho každodenného života. Počítače sa učia reagovať na naše správanie a podľa toho prispôsobovať to ich. Google je jedným z priekopníkov v tejto oblasti a opäť posunul latku o skok dopredu. Predstavil Google Assistant.

Google Assistant posúva možnosti súčasného Google Now.


Google Now nám podsúva informácie, ktoré by nás mohli zaujímať na základe nami prednastavených preferencií a nášho minulého chovania, našej polohy, slova, ktoré sme aktuálne začali písať atď.

Google Assistant bude využívať hlasové vyhľadávanie, ktore už dnes v USA dosahuje až 20% všetkého vyhľadávania a bude s nami komunikovať.

Ako to funguje?

Google Assistant vyhodnocuje množstvo impulzov, podobne ako Google Now, avšak pridáva umelú inteligenciu a pýta sa nás, odpovedá nám, dáva doplňujúce a návrhy a reaguje na aktuálnu situáciu.
Ide však ďalej!

Príklad: Chceme ísť do kina. 

V súčasnosti:

Normálne by sme začali hľadať v Google: kino + mesto, kino + program... Následne na stránkach daného kina by sme hľadali film. Potom by sme si pozreli na youtube trailer a následne cez lístkový portál, alebo web kina kúpili lístok online. Ďalej by sme si našli najbližšiu električku, aby nás odviezla do kina.

S Google Assistant:Pripravte sa aj vy na dobu umelej inteligencie

Môže sa vám to zdať veľmi vzdialené nášmu malému Slovensku. Ale technológie napredujú tak, že si ani nevšimneme a sme v tom aj my. Samozrejme, zatiaľ to spoľahlivo funguje s angličtinou a kým to príde do slovenčiny, chvíľu to potrvá.

Ale minimálne už teraz vieme pracovať s naším obsahom na webe tak, aby ho rôzne služby (ako napr. Google Now) vedeli spracovávať a podsúvali potenciálnym klientom informácie z nášho webu a nie od konkurencie.

Ako sa na to môžeme pripraviť my?

Napr. využívaním tzv. štruktúrovaných dát. Tie presne povedia vyhľadávaču, čo v našom obsahu webu čo znamená . Následne, keď niekto hľadá napr. hodnotenie nového mobilu, ktorý máme v našom webe a máme pri ňom niekoľko recenzií s hodnotením, vyhľadávač v danej aplikácii podsunie práve našu informáciu. A toto už nie je tak ďaleko ani nášmu malému Slovensku.

Ešte jeden príklad od jedného nášho klienta. 

Už pred 3 rokmi chcel od admina, aby mu prerobil web na responzívny. Jeho odpoveď bola:"Načo vám to bude, veď koľko máte objednávok z mobilov."
Klient tak ďalšie 3 roky fungoval v neresponzívnom webe. Teraz sa konečne odhodlal admina vyhodiť a dať si urobiť nový web. Stálo ho to však 3 roky zlej užívateľskej skúsenosti, prepadu v neplatenom vyhľadávaní...

Pozerajme sa preto do budúcnosti a nečakajme, kým tam bude konkurencia.

Pozrite si video z predstavenia Google Assistant >>