Letné novinky v reklamách Google Adwords

0
Systém Adwords na neustále mení a vylepšuje. V priebehu posledných týždňov Google Adwords priniesol 2 veľké zmeny vrámci reklám. Poďme si ich postupne predstaviť.


1. Rozšírené textové reklamy

Ak používate vyhľadávač google, určite ste spozorovali, že reklamy vo vyhľadávaní majú nový formát. Ide o rozšírené textové reklamy, kde už z názvu vyplýva, že ponúkajú viac priestoru na text, ako to bolo doposiaľ.

Pozrime sa na rozdiel medzi starým a novým formátom reklám:

Pôvodný formát reklám sa skladal z nadpisu, ktorý mal max. 25 znakov a 2 popisných riadkov po 35 znakov.

Nové rozšírené reklamy sa skladajú z dvoch nadpisov po 30 znakov a popisného riadku, ktorý môže mať až 80 znakov.

Reklamný priestor sa nám teda zväčšil až o 55 znakov, čo je skvelá správa pre každého inzerenta, ktorý chce odpromovať svoju ponuku a benefity. Ak k tomu doplní rozšírenia o odkazy na podstránky, popisy, adresu či telefonický kontakt, zákazník získa z reklamy naozaj široké informácie.

Z testovania google vyplynulo, že nové textové reklamy majú miestami až o 20% lepšiu mieru prekliku. Z prvých výsledkov v rámci našej agentúry sa trend zlepšenia výsledkov kampaní naozaj potvrdil, nakoľko tieto reklamy priniesli vyššiu kreativitu a širší priestor na reklamný odkaz.

Nezabudnite svoje textové reklamy prepracovať!
Pôvodné reklamné texty sa už po 26.10.2016 nebudú dať vôbec vytvárať a postupne ku koncu roku 2016 sa prestanú úplne zobrazovať.

2. Responzívne obsahové reklamy

Ďalšia reklamná novinka sa v tomto prípade týka obsahovej sieti. Nový formát responzívnej reklamy prináša vizuálne estetickejšie spojenie textovej a obrázkovej reklamy.

Donedávna sme sa stretávali s tým, že textová reklama sa zobrazovala v priestore pre banner.  Služba Adwords automaticky natiahla k textovej reklame z webu logo spolu s viditeľnou webovou adresou. Často však reklama pôsobila vizuálne nezaujímavo.

Nové responzívne reklamy ponúkajú 3 formáty s rozšírením aj o grafiku - banner s logom. Veľkosť, vzhľad a formát sa automaticky prispôsobuje akémukoľvek reklamnému priestoru, ktorý je práve k dispozícii (na jednom webe sa môže zobraziť napríklad ako bannerová, na druhom ako textová reklama). Transformuje sa tak, aby presne zodpovedala miestu, kde ju chcete umiestniť.

TIP

Aktualizujte svoje reklamy v Google Adwords. Nové reklamy sú nielen výkonnejšie, ale aj graficky pútavejšie a ponúkajú širší priestor na reklamné posolstvo.
V prípade, že potrebujete pomôcť s prepracovaním reklám, ozvite sa. Radi Vám pomôžeme.
http://zelenypes.sk/kontakt