Novinky na facebookových stránkach

0

Prehľad významných zmien a noviniek na facebookových stránkach

Facebook je dynamická sociálna sieť, ktorá neustále prináša novinky ako pre svojich bežných užívateľ, tak aj pre inzerentov. Dnes si posvietime na významnejšie novinky z pohľadu vlastníkov facebookových stránok.

1. September 2015 - Poznámky

Túto možnosť sme mali na Facebooku už dávnejšie, avšak nebola veľmi populárna, pretože jej vzhľad a umiestnenie nebolo veľmi atraktívne. Facebook sa rozhodol tento nástroj inovovať a vniesol doňho trošku svetla v zmysle dizajnu a požitia. Teraz je možno poznámky formátovať základnými formátovacími nástrojmi, vkladať do nich fotky, videá, odkazy a pod. Tento nástroj môžete využiť napríklad na propagáciu - detailnejšie predstavenie služby, produktu, prípadne využívať ako blog. Proste je to miesto, kde môžete vkladať pomerne dosť obsahu a bude stále k dispozícii v záložke "poznámky". Veľkým plus je aj dizajn, ktorý je jednoduchý, ale zároveň prehľadný a trendy.

2. Február 2016 - Canvas

Facebook vo februári globálne spustil nový typ reklamy Canvas. Ide o novú reklamu, ktorú je možné cieliť len na mobily a tablety. Ide v podstate o vytvorenie cieľovej stránky (landing page) pre reklamy na mobilnom faceboku. Vďaka tejto novej reklame môžeme rozpovedať nejaký príbeh, predstaviť špeciálnu ponuku a podobne. Predstavenie základných požiadaviek a možností Canvas editora sme Vám už priniesli v našom blogu. Prečítajte si viac.

3. Apríl 2016 - Instant Articles

Facebook, 12 apríla 2016, oficiálne spustil už dlhšie očakávanú novinku, Instant articles. Ide o články na facebooku v mobilných verziách, ktoré boli vyvinuté najmä preto, aby vyriešili problém s dlhým načítaním článkov. Inak povedané, asi každý z nás už videl nejaký odkaz na článok na svojej nástenke. Keď vás titulok zaujal, klikli ste na odkaz a z Facebooku ste sa dostali do prehliadača. Článok sa vám otvoril na webe, kde bol umiestnený. Podľa štatistík, načítanie takéhoto článku trvalo v priemere 8-10 sekúnd, čo je na dnešnú rýchlu dobu veľmi veľa. A práve preto prišiel Facebook s myšlienkou zrýchlenia tohto procesu a to bez potreby presmerovania z Facebooku do prehliadača. A Instant articles sú na svete. Ako vyzerajú a ako si ich nastaviť si môžete prečítať v našom blogu.

4. August - Nový vzhľad stránok

Facebookové stránky dostali nový šat v auguste a hlavná zmena nastala najmä v premiestnení záložiek do ľavej časti stránky, čím sa stali viditeľnejšie. Novinkou bolo tiež, že na stránkach sa viac nezobrazujú reklamy, na rozdiel od toho, ako to bolo pred aktualizáciou. Titulná a profilová fotka sa viac neprekrývajú a majú samostatné rozloženia.

5. Označenie produktov

V septembri pribudla novinka vrámci označovania (tag). Doteraz sme boli schopní označiť ľudí, stránky, miesta a teraz k tomu pribudol aj produkt. V príspevkoch stránky môžete, na fotkách ale aj vo videách, označiť až 30 produktov a odkazov z vášho obchodu. Je tak väčšia šanca, že keď ľudia uvidia vo vašich príspevkoch označené produkty, že na ne kliknú a následne kúpia. Aby ste mohli produkt označiť musíte mať produkt pridaný v obchode na Facebooku.

Takže uvidíme s čím nás Facebook poteší najbližšie. My hodnotíme všetky doterajšie zmeny a novinky veľmi pozitívne. Aký máte názor VY?