LinkedIn – miesto, kde vám na príspevok klikne i riaditeľ korporátnej firmy

0
LinkedIn. Sociálna sieť v slovenských končinách pomerne menej známa, než u našich českých susedov. V poslednej dobe sa jej však dostáva pozornosti aj u nás, čomu sa veľmi tešíme. V nasledujúcich riadkoch si priblížime, prečo si LinkedIn našu pozornosť zaslúži i to, čo všetko nám ponúka a prečo sa oplatí vytvoriť si profil aj na tejto sociálnej sieti. Čo je LinkedIn?

LinkedIn je sociálna sieť, ktorá spája ľudí hľadajúcich prácu, zamestnancov a zamestnávateľov po celom svete. Je tiež dôležitou a výkonnou platformou pre získavanie nových obchodných partnerov, udržovanie kontaktov s nimi, vytváranie dobrého mena či posilňovania imidžu firmy.

Pri tom všetkom netreba zabúdať ani na sociálny rozmer tejto siete. Možnosť budovať vzťahy s ľuďmi s vášho odvetvia vám môže ovplyvniť váš celý budúci profesijný život. Je to jednoduché. Dobre vyplnený profil vám môže v budúcnosti priniesť vašu vysnívanú pracovnú pozíciu.

Ako na to

Pred používaním profesijnej sociálnej siete je nutné zaregistrovať sa. Jasne, stručne a výstižne vyjadríte, v čom vynikáte vy alebo vaša firma, (v prípade, že ste sa rozhodli založiť si na LinkedIn firemný profil). Keďže si LinkedIn rozumie s organickým vyhľadávaním, mali by ste v opise použiť vhodné kľúčové slová. 

Pokiaľ ste firma a ponúkate viac rôznych služieb alebo produktov, ktoré chcete zacieliť na odlišné publiká, LinkedIn umožňuje použiť samostatné produktové stránky, na ktorých zdôraznite vaše produkty, služby alebo referencie. Takýchto stránok možno použiť najviac 10. O tom, ako môžu firmy využívať LinkedIn, a prostredníctvom akých kampaní môžu na tejto sieti inzerovať, si však povieme v ďalšom blogu už budúci týždeň. 

Vráťme sa teda k primárnemu cieľu tejto sieti – hľadať a spájať ľudí hľadajúcich prácu. 


Profil o vás vypovie najviac

Dobre vyplnený profil na LinkedIn o vás dokáže veľa napovedať. Nezabudnite v ňom uviesť vaše zručnosti, skúsenosti, tiež skúsenosti z konkrétnej spoločnosti, kde ste predtým pracovali, tiež projekty, na ktorých pracujete alebo ste pracovali. Samozrejmosťou sú už jazykové znalosti. Jednoducho všetko, čo ste dosiahli, na čom pracujete a čo považujete za úspech vo vašej kariére.

V profile si tiež môžete nastaviť fotografiu a vyplniť krátky popis vašej osoby. Takto vyplnený profil budú sledovať všetci, ktorí navštívia váš profil. Spomeňte iba pravdivé údaje a nevymýšľajte si. Vyhnite sa tiež klišé, ktoré nepôsobí dobre.


Rozhoďte siete

Hurá, vyplnili ste svoj profil najlepšie, ako ste vedeli. A čo teraz?  Vytvorte si sieť kontaktov vo vašom odvetví alebo v odvetví, v ktorom chcete pracovať a ktoré vás zaujíma.

Nebojte sa osloviť medzi vaše kontakty ľudí, ktorí pracujú v rovnakých oblastiach i vyhľadať ľudí, ktorých by ste inak na ulici neoslovili. Tí vás budú od tej doby sledovať a je len na vás, čo všetko im o sebe prezradíte, čo sa vašich schopností týka. Nezabudnite, môže sa vám to v budúcnosti zúročiť.

Tak, hor sa do toho! Chopte sa príležitosti, založte si svoj profil na LinkedIn a pustite sa do hľadania vášho vysnívaného zamestnania! 

Máte viac otázok ohľadom registrácie a používania LinkedIn? Napíšte nám a my vám poradíme!