Snapchat – to nie sú len psie oči, uši, ňufák a zábavka tínedžerov

0
Pravdupovediac, dlho pred napísaním tohto blogu som o Snapchate vedela iba z počutia, respektíve z videnia. Obrázky tínedžerov, používajúcich psie filtre na Snapchate ma vytáčali do vývrtky všade, kde som ich spozorovala. Vravím si, na čo je toto dobré? 

Zdroj: youtube.com

Slovo Snapchat som častejšie začala skloňovať krátko po príchode do online marketingového prostredia, keď ma kolegyňa poprosila, aby som si čo-to o tomto fenoméne mladých naštudovala. Vravím si, tak poďme do toho, určite sa dozviem niečo nové a hádam snáď predsa len pochopím významu tejto sociálnej siete. A áno, pochopila som. Pochopila som, že Snapchat, to nie sú len psie oči, uši, ňufák a zábavka pre tínedžerov, ale že ukrýva v sebe toho oveľa viac. 

Aplikácia Snapchat má v súčasnosti celosvetovo viac ako sto miliónov aktívnych užívateľov, denne sa v nej prehrá cez 6 miliárd videí. Na Slovensku ju zatiaľ využíva okolo 100 tisíc užívateľov. Je najobľúbenejšou platformou pre užívateľov vo veku 13-34 rokov. Dokonca v USA viac než 60 percent majiteľov smartfónov v tomto veku sú práve užívateľmi Snapchatu.


Čo je Snapchat a načo je dobrý?

Snapchat je aplikácia, ktorá umožňuje používateľom konverzovať prostredníctvom Snapov (fotiek, krátkych videí), zdieľaním svojich zážitkov. Tie sú k dispozícii len v krátkom časovom limite, kým nezmiznú. Užívateľ môže zdieľať svoj aktuálny jedinečný zážitok, moment, pridať k nemu titulok s emotikonom či iným grafickým prvkom a odoslať ho priateľovi alebo zoznamu príjemcov. 

Nemusíte byť ani marketingový odborník, ani skvelý obchodník aby ste pochopili, že tento obrovský priestor v sebe skrýva omnoho väčší potenciál. Snapchat už dlhšiu dobu nie je len fenoménom a zábavkou mladých, ale reálny priestor, pomocou ktorého môžete plniť svoje marketingové plány a získavať konverzie.  Ako na to? 


Snapchat stories

Výhodou aplikácie Snapchat je to, že vaše zverejnené video alebo obrázok sa na Snapchate zobrazí iba raz, na pár sekúnd a potom navždy zmizne. V prípade obrázku asi 10 sekúnd a v prípade videa asi 15. Zdá sa vám to krátko? Pozrite sa aj na opačnú stranu mince. Ak budete mať na pozretie sa len pár sekúnd, budete sa naozaj pozorne pozerať. 

Vďaka novinke Snapchat Stories môžu váš jedinečný krátky príbeh užívatelia vidieť až po dobu 24 hodín. Počas tejto doby budete so svojimi sledovateľmi prepojení  a svoj obsah môžete meniť a pridávať nové Snapy (fotografie a videá). 

Jedinečnosť daného momentu, o vzbudenie a upútanie pozornosti – to sú hlavné atribúty Snapchatu. Predstavte si, čo keby ste každý deň pridávali videá na pokračovanie príbehu, ktoré by si pre veľký záujem vaši sledovatelia pýtali a žiadali sami od seba? Vďaka aplikácii Snapchat to nie je nereálne. Hlavne, nezabudnite na dobrú vizualizáciu, obsah a pravidelnosť pridávania príspevkov. 
Vytvárajte unikátny obsah, četujte s užívateľmi, vyhľadávajte zaujímavé osoby a pridávajte si ich do vašich kruhov. 


Snapchat  -  zábavka pre tínedžerov?

Informácia, že Snapchat využívajú milióny užívateľov približne v tínedžerskom veku, nie je žiadnou novinkou. Máte pocit, že ľudia v tomto veku nič nekupujú? To ste na omyle. Ak aj nie, práve vďaka Snapchat Stories si z nich môžete vychovať celkom slušnú generáciu budúcich zákazníkov. Tento fakt si veľmi dobre uvedomujú aj také svetoznáme značky ako BMW, Audi, McDonalds či NBA alebo naše slovenské vydavateľstvo Slovart, ktoré Snapchat na inzerciu vo veľkom využívajú.

Čo dodať na záver. Skúste sa túto aplikáciu naučiť používať a hlavne, využiť ju vo svojom biznise. Sledujte ľudí, známe tváre, a učte sa od nich. Stojí to za to. :)


Potrebujete poradiť v oblasti Google AdWords, Google Analytics, SEO, Facebook či ďalších oblastí v online marketingu? Neváhajte nás kontaktovať!