Predstavenie Workplace od Facebooku

0
Facebook v októbri 2016 predstavil novinku pod názvom Workplace. Je to samostatná služba, ktorá má pomôcť predovšetkým firmám a spolupráci v rámci tímu. Možno ju definovať ako pracovný Facebook, ktorý ponúka zaujímavé funkcie a je nezávislý od klasického Facebooku.

Čo to je Workplace?

Je to samostatná platená služba od Facebooku, ktorá má uľahčiť život predovšetkým na pracoviskách.

Na pracovisko sme priniesli to najlepšie z Facebooku - či už základnú infraštruktúru, ako je News Feed, možnosť vytvárať a zdieľať v skupinách alebo prostredníctvom chatu alebo aj užitočné funkcie, ako je napríklad Live, reakcie, vyhľadávanie a trendy. To znamená, že môžete chatovať s kolegami po celom svete v reálnom čase, hostiť virtuálne brainstorming v skupine, alebo sledovať  prezentáciou spolu s generálnym riaditeľom na Facebooku Live.

Navyše Facebook vytvoril nástenku s analytickámi nástrojmi, kde si môžete sledovať rôzne štatistiky.

Facebook zároveň informoval, že sa chcú posunúť ešte ďalej a a majú pripravené aj Multi-Company skupiny, ktoré budú určené predovšetkým na bezpečnú spoluprácu zamestnancov medzi viacerými spoločnosťami.
V súčastnosti Workplace využíva viac ako 1 000 organizácií, pričom už vytvorili viac ako 100 000 skupín. Lídrami sú krajiny - India, USA, Nórsko, UK a Francúzsko. Prvé reakcie užívateľov sú vraj veľmi pozitívne, nakoľko prostredie a nástroje sú pre nich, ako bežných užívateľov Facebooku,  prirodzené a aj Facebook Workplace im tak, ako Facebook, uľahčuje komunikáciu, nech sú už kdekoľvek a na ktoromkoľvek zariadení.
Tak vyzerá to zaujímavo, čo poviete?

Obrázky zdroj: Facebook - http://newsroom.fb.com/news/2016/10/introducing-workplace-by-facebook/